Obecnie dla naszej spółki Valeo Electric and Electronic Systems
w Czechowicach-Dziedzicach prowadzimy rekrutację na stanowisko
Specjalista IT / wsparcie aplikacji biznesowych
Miejsce pracy: Czechowice-Dziedzice
Twoje zadania:
  • Wsparcie Techniczne:
    • Odpowiadanie na zapytania użytkowników dotyczące systemów informatycznych.
    • Rozwiązywanie problemów technicznych związanych z oprogramowaniem i sprzętem komputerowym.
    • Udzielanie pomocy zdalnej lub osobiście w razie potrzeby.
  • Instalacja i Konfiguracja:
    • Instalacja, konfiguracja i aktualizacja oprogramowania.
    • Zarządzanie aktualizacjami aplikacji.
  • Monitorowanie Systemów:
    • Nadzorowanie i monitorowanie wydajności systemów.
    • Wykrywanie i rozwiązywanie problemów wydajnościowych.
  • Zarządzanie Bezpieczeństwem:
    • Wdrażanie i utrzymanie polityk bezpieczeństwa informatycznego.
    • Monitorowanie systemów pod kątem potencjalnych zagrożeń.
  • Tworzenie Raportów:
    • Tworzenie raportów dotyczących funkcjonalnych definiowanych przez użytkowników systemów informatycznych
  • Współpraca z Zespołem IT:
    • Współpraca z zespołami IT Valeo w celu rozwiązywania bardziej zaawansowanych problemów.
    • Przekazywanie informacji o potrzebach użytkowników zespołom wsparcia
  • Zarządzanie Incydentami:
    • Rejestrowanie zgłoszeń i incydentów.
    • Koordynowanie działań mających na celu szybkie rozwiązanie problemów.
  • Udoskonalanie Procesów:
    • Proponowanie i wdrażanie usprawnień w zakresie obsługi systemów informatycznych.
    • Analiza feedbacku od użytkowników w celu ciągłego doskonalenia usług.
  • Dokumentacja:
    • Prowadzenie dokumentacji dotyczącej problemów, rozwiązań i procedur.
    • Aktualizacja dokumentacji w miarę wprowadzania zmian.
Wymagane umiejętności:
  • Znajomość Systemów Informatycznych:
    • Znajomość systemów operacyjnych (MS Windows serwer, Active Directory oraz Windows 10/11) i aplikacji biurowych - Google workspace, MS Office.
    • Zrozumienie architektury systemów informatycznych.
  • Umiejętności Diagnostyczne:
    • Umiejętność diagnozowania i rozwiązywania problemów technicznych.
    • Zdolność skutecznego korzystania z narzędzi diagnostycznych.
  • Komunikacja interpersonalna:
    • Umiejętności komunikacyjne zarówno werbalne, jak i pisemne.
    • Zdolność tłumaczenia zagadnień technicznych na zrozumiały dla użytkownika język.
  • Obsługa Klienta:
    • Umiejętność obsługi klienta i skuteczne reagowanie na zgłaszane problemy.
    • Cierpliwość i empatia w kontakcie z użytkownikami.
  • Zarządzanie Czasem:
    • Zdolność efektywnego zarządzania czasem i priorytetowaniem zadań.
    • Gotowość do pracy pod presją w przypadku pilnych problemów.
  • Zrozumienie Bezpieczeństwa:
    • Znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa informatycznego.
    • Umiejętność identyfikacji i reagowania na potencjalne zagrożenia.
  • Rozwiązywanie Problemów:
    • Umiejętność analitycznego myślenia i skutecznego rozwiązywania problemów.
  • Znajomość Narzędzi Informatycznych:
    • Doświadczenie w korzystaniu z systemów helpdesk do rejestrowania i monitorowania zgłoszeń.
    • Znajomość języka SQL, PL/SQL i relacyjnych baz danych (najlepiej ORACLE)
    • Znajomość programowania w środowisku oracle APEX będzie dodatkowym atutem
  • Współpraca Zespołowa:
    • Umiejętność współpracy z zespołem IT i innymi działami organizacji.
    • Zdolność do efektywnej komunikacji w środowisku zespołowym.
    • Zdolność do prowadzenia dokładnej dokumentacji dotyczącej zgłoszeń i rozwiązań.
    • Umiejętność jasnego przedstawiania procedur i instrukcji.
  • Samokształcenie:
    • Chęć ciągłego rozwoju i poszerzania umiejętności.
    • Samodzielność w zdobywaniu wiedzy z zakresu nowych technologii.
Wykształcenie:
  • Wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku informatyka, informatyka lub inżynieria lub absolwenci studiów nietechnicznych, którzy ukończyli kursy z zakresu technologii informatycznych i/lub programowania komputerowego
  • Znajomość języka angielskiego
Oferujemy:
  • Zatrudnienie w międzynarodowej firmie produkcyjnej o wysokich standardach jakości pracy, wiodącym międzynarodowym dostawcy high-tech z branży motoryzacyjnej;
  • Atrakcyjne warunki pracy i benefity: możliwość pracy zdalnej, udział w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych, dotacje do kafeterii MyBenefit (w tym karta Multisport), dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne i na życie, prywatna opieka medyczna (Medicover), Pracowniczy Program Emerytalny (PPE) i inne świadczenia socjalne korzyści.
  • Valeo działa na rzecz promowania różnorodności we wszystkich jej formach (płeć, niepełnosprawność, społeczna i kulturowa, pokoleniowa) poprzez lokalne polityki i działania, programy mentorskie i szkoleniowe, sieci i partnerstwa.