ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych jest wiodącym dostawcą opakowań z tworzyw sztucznych dla największych koncernów z branży spożywczej, kosmetycznej i chemicznej.

Zatrudniamy 20.900 Pracowników w 181 zakładach na całym świecie. Źródłem naszego sukcesu są wysokiej jakości produkty, całkowite zorientowanie na Klienta i wysoka zdolność wytwórcza.

Obecnie do jednego z naszych zakładów produkcyjnych poszukujemy osoby na stanowisko:

Specjalista ds. BHP
Miejsce pracy: Żywiec
Zakres obowiązków:
  • prowadzenie dokumentacji BHP,
  • prowadzenie szkoleń z zakresu BHP,
  • przeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego,
  • przeprowadzanie oceny ryzyka maszyn,
  • uczestnictwo w odbiorach oraz dopuszczanie do użytku nowych maszyn i urządzeń,
  • prowadzenie postępowań powypadkowych,
  • przeprowadzanie audytów BHP i ergonomii pracy, w tym również dla podwykonawców,
  • monitorowanie i analiza zdarzeń związanych z bezpieczeństwem,
  • tworzenie, modyfikowanie i komunikowanie standardów BHP,
  • reprezentowanie firmy w kontaktach z instytucjami zewnętrznymi z obszaru BHP,
  • dbanie o środowisko i higienę pracy,
  • raportowanie i analiza danych na potrzeby przełożonego i innych działów.
Wymagania:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe w zakresie BHP (warunek konieczny),
  • co najmniej roczny staż pracy w służbie BHP (warunek konieczny),
  • znajomość aktualnych przepisów i regulacji z zakresu BHP i ergonomii pracy,
  • dobra znajomość pakietu MS Office,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2 (warunek konieczny),
  • umiejętność pracy w zespole i komunikatywność,
  • zaangażowanie i odpowiedzialność.
Oferujemy:
  • pracę w międzynarodowej firmie o wysokich standardach pracy,
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na ½ etatu lub cały etat w zależności od preferencji Kandydata,
  • konkurencyjne wynagrodzenie,
  • atrakcyjny pakiet socjalny.