W CEVA wierzymy, że logistyka to biznes, który tworzą ludzie, dlatego budujemy środowisko zaufania i współpracy zespołowej - zachęcamy do inicjatyw i umożliwiamy naszym talentom rozwój ich kariery. Dzięki naszym 78 000 pracowników, którzy zlokalizowani są w ponad 160 krajach, oferujemy naszym Klientom dedykowane rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej, frachtu lotniczego i morskiego, dystrybucji oraz zarządzania transportem. Jako firma rozwijamy się w szybkim tempie - czy odważysz się rozwijać razem z nami?
Senior Accountant
Miejsce pracy: Bielsko-Biała

Zakres obowiązków:

  • Zapewnienie zgodności z lokalnymi przepisami podatkowymi (VAT, CIT) oraz obowiązującymi ustawami.
  • Odpowiedzialność za terminowe składanie wymaganych deklaracji podatkowych oraz sporządzanie sprawozdań finansowych.
  • Udział w procesie zamknięcia miesiąca oraz roku.
  • Przygotowywanie kompleksowych raportów finansowych zgodnie ze standardami IFRS (miesięcznie, kwartalnie oraz rocznie).
  • Dostarczanie kluczowych danych finansowych umożliwiających podejmowanie decyzji na szczeblu kierowniczym.
  • Zapewnienie wdrożenia oraz zrozumienia polityk oraz procedur finansowych zgodnie z lokalnymi przepisami oraz zasadami firmy.
  • Współpraca z wewnętrznymi I zewnętrznymi audytorami.
  • Odgrywanie wiodącej roli w ograniczeniu ryzyka podatkowego.
  • Współpraca z Shared Service Centre oraz radcami podatkowymi

Kogo szukamy?

  • Wykształcenie wyższe w zakresie rachunkowości, ekonomii lub finansów
  • Minimum 5 lat doświadczenia w księgowości
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Doświadczenie w pracy w środowisku korporacyjnym
  • Umiejętności analityczne
  • Wysoka motywacja, dbałość o szczegóły jednocześnie pamiętając o szerszej perspektywie
  • Gotowość do kwestionowania status quo oraz proponowania zmian i usprawnień procesów księgowych
  • Zrozumienie jak procesy operacyjne przekładają się na dane finansowe
  • Silnie rozwinięte umiejętności komunikacyjne.
  • Znajomość programów: MS Office, w szczególności Excel, oraz systemu ERP (Oracle)
  • Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem

Co oferujemy?

  • Możliwość pracy zdalnej
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Niezbędne narzędzia do pracy
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Ubezpieczenie na życie opłacane przez Pracodawcę
  • Karta sportowa
  • Możliwość rozwoju osobistego I rozwijanie kariery w ramach CEVA Logistics

Jako organizacja globalna oraz część grupy CMA CGM, różnorodność ma kluczowe znaczenie dla naszego sukcesu; tylko odzwierciedlając kulturę, języki i lokalną wiedzę o naszych klientach, możemy odnieść sukces. Zatrudniając ludzi z różnym doświadczeniem i umiejętnościami, poszerzamy wiedzę oraz zwiększamy naszą kreatywność i innowacyjność.

Uwaga: Procesy rekrutacyjne w CEVA Logistics obejmują komunikację z kandydatami za pośrednictwem oficjalnych mediów społecznościowych, takich jak LinkedIn lub za pośrednictwem adresu e-mail firmy o następującym schemacie: imię.nazwisko@cevalogistics.com. Zalecamy, nie odpowiadać na propozycje biznesowe i/lub oferty pracy pochodzące od niezaufanych nadawców.