Izba Administracji Skarbowej w Katowicach
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Bielsko-Biała
Ogłoszenie o naborze Nr 115826

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa

  • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie

  • Użytkowanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów)

  • Obsługa klientów zewnętrznych

  • Zagrożenie korupcją

Miejsce i otoczenie organizacyjno- techniczne stnowiska pracy:

  • brak windy,

  • bariery architektoniczne: węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na parterze budynku,

  • budynek i stanowisko pracy nie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, niedowidzących, niewidomych, niedosłyszących oraz niesłyszących.

Zakres zadań

  • Prowadzi postępowania przygotowawcze w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe oraz postępowania mandatowe w sprawach o wykroczenia skarbowe w celu ustalenia czy czyn został popełniony i czy stanowi przestępstwo bądż wykroczenie skarbowe kto był jego sprawcą, jakie towarzyszyły temu okoliczności oraz podejmuje na tej podstawie decyzje co do sposobu merytorycznego zakończenia postępowania
  • Prowadzi dochodzenia w sprawach o przestępstwa z ustawy o rachunkowości, w celu ustalenia czy czyn został popełniony i czy stanowi przestępstwo, kto był jego sprawcą, jakie towarzyszyły temu okoliczności oraz podejmuje na tej podstawie decyzje co do sposobu merytorycznego zakończenia postępowania
  • Wykonuje zadania oskarżyciela publicznego w postępowaniach przed sądami powszechnymi w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe jako oragan wnoszący i popierający akt oskarżenia w celu uczestnictwa w procesie jako strona i reprezentant interesów Skarbu Państwa
  • Opracowuje i wnosi zwyczajne i nadzwyczajne środki zaskarżenia od orzeczeń sądów powszechnych w celu zainicjowania weryfikacji prawidłowości podjętego w niższych instancjach rozstrzygnięcia o odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwa lub wykroczenia skarbowe oraz doprowadzenia do wzruszenia orzeczeń wadliwych pod względem faktycznym lub prawnym, niekorzystnych z punktu widzenia interesów Skarbu Państwa
  • Dokonuje rejestracji i innych czynności w systemie Krajowym Centrum Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji w celu realizacji zadań wynikających z ustawy o gromadzeniu, przetwarzaniu i przekazywaniu informacji kryminalnych
  • Rejestruje i ewidencjonuje prowadzenie sprawy oraz wprowadza inne dane w aplikacji Ewidencja Spraw Karnych Skarbowych w celu monitorowania załatwianych spraw oraz sporządzania niezbędnych analiz i statystyk

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 0,5 roku w administracji lub pracy biurowej
  • Umiejętność dobrej organizacji pracy i efektywnego wykorzystania czasu pracy, realizacji obowiązków pod presją czasu
  • Skrupulatność, dociekliwość oraz wnikliwość przy wykonywaniu powierzonych zadań
  • Dobra komunikacja z klientem zewnętrznym/wewnętrznym
  • Umiejętność analitycznego myślenia, wnioskowania
  • Nastawienie na stałe podnoszenie kompetencji zawodowych oraz otwartość do zdobywania, uzupełniania wiedzy i umiejętności
  • Umiejętność obsługi programów komputerowych i urzadzeń biurowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe