Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej
Pracownik socjalny
Miejsce pracy: Bielsko-Biała
Numer: StPr/21/0723
OBOWIĄZKI:
Praca socjalna; - dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń, - udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji życiowej, - skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji tych zadań, - pomoc w uzyskaniu dla osób będących w trudnej styuacji życiowej poradnictwa, dot. możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe oraz wspieranie w uzyskaniu pomocy;- udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej;- pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, grup i środowisk społecznych;- współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania patologii i skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie skutków ubóstwa;- inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową;- współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia.Praca na terenie miasta Bielska-Białej od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak, kierunek: praca socjalna

Wymagania inne:

Wymagane wykształcenie wyższe - praca socjalna lub dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych lub ukończone do dnia 31.12.2013 r. studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie. Ponadto wymagane: znajomość przepisów ustawy o pomocy społecznej, kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, przepisów dot. ochrony danych osobowych, a także aktów wykonawczych; znajomość obsługi komputera (MS Office), odpowiedzialność, systematyczność, komunikatywność, umiejętność sprawnej organizacji pracy oraz pracy zespołowej. Mile widziane doświadczenie z zakresu pracy socjalnej. Wymagane są również uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, posiadanie obywatelstwa polskiego, posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, nieposzlakowana opinia, stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie.

Miejsce pracy:

Bielsko-Biała

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 900 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej