Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie
Pracownik socjalny
Miejsce pracy: Cieszyn
Numer: StPr/21/0082
OBOWIĄZKI:
praca socjalna, dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń, udzielania informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom tego wymagającym, skuteczne posługiwanie się przepisami prawa w realizacji tych zadań, pomoc w uzyskaniu dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej poradnictwa dotyczącego możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe, i organizacje pozarządowe oraz wspieranie w uzyskaniu pomocy, udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej, pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych, współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu ograniczania patologii skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie skutków ubóstwa, inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin, współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia, przeprowadzanie wywiadów środowiskowych i wnioskowanie na ich podstawie o świadczenia z pomocy społecznej.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), brak

Wymagania inne:

wykształcenie wyższe uprawniające do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, zgodnie z art. 116 ustawy z dnia 12 marca 2004 o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019r., poz. 1507, z późn.zm.),znajomość ustawy o pomocy społecznej oraz KPA, umiejętność dobrej organizacji czasu pracy

Miejsce pracy:

Cieszyn

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie