Krajowa Informacja Skarbowa
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Asystent
Miejsce pracy: Bielsko-Biała
Ogłoszenie o naborze Nr 119843

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:

  • Stabilną pracę w jednostce administracji publicznej, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • Rozwój umiejętności poprzez współpracę z ekspertami w swojej dziedzinie

  • Wynagrodzenie zasadnicze na wskazanym w ogłoszeniu stanowisku: 5121,27 zł brutto

  • Dodatek za wieloletnią pracę od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy

  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”)

  • Nagrody jubileuszowe

  • Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych

  • Ruchomy czas pracy z możliwością rozpoczynania pracy między 7:00 a 8:00

  • Otwartą i przyjazną atmosferę w pracy

  • Bezpieczne miejsce na rowery

  • Dobra lokalizacja w pobliżu dworca PKP i PKS

  • Pakiet socjalny: m.in. dofinansowanie do wypoczynku pracownika i jego dzieci, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach

  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na życie i zdrowie

  • Możliwość przystąpienia do Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej

  • Możliwość udziału w zawodach sportowych i rajdach organizowanych przez Krajową Administrację Skarbową

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca administracyjno-biurowa

  • Praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu

  • Podstawowe wyposażenie na stanowisku to: komputer, kserokopiarka, niszczarka do dokumentów

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • Praca w budynku III piętrowym

  • Budynek nie posiada: dźwigu osobowego, platformy dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózku

  • Wejście główne posiada podjazd zewnętrzny, wewnętrzny dla osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózku

  • Węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózku – parter budynku

  • Miejsce parkingowe dla osób ze szczególnymi potrzebami (art. 2 pkt 3, ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami Dz. U. 2019 poz. 1696) m.in. osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózku w przestrzeni publicznej oraz przy budynku

  • Budynek, otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy nie są dostosowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami – głównie osób z niepełnosprawnością

Zakres zadań

  • Prowadzi w pierwszej instancji postępowania w sprawach dotyczących wiążących informacji stawkowych (WIS), w tym przygotowuje projekty pism i decyzji na potrzeby opodatkowania podatkiem od towarów i usług dostaw towarów, importu towarów, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów albo świadczenia usług
  • Opracowuje interpretacje przepisów dotyczących niepodatkowych należności budżetowych w indywidualnych sprawach w celu udzielenia odpowiedzi na wnioski zainteresowanych
  • Prowadzi rejestr spraw przy użyciu programu komputerowego wspomagającego obieg dokumentów
  • Współpracuje z instytucjami naukowymi, laboratoriami i innymi placówkami badawczymi oraz opracowuje projekty zleceń badań i analiz w celu ustalenia właściwej klasyfikacji na potrzeby wydawania wiążących informacji stawkowych
  • Opracowuje projekty pism w zakresie zmian i uchyleń wydanych WIS
  • Opracowuje odpowiedzi na środki odwoławcze w tym skargi na wydane interpretacje indywidualne kierowane do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w celu obrony zaskarżonego rozstrzygnięcia
  • Przygotowuje wystąpienia o zajęcie stanowiska w zakresie zagadnień związanych z wydawanymi rozstrzygnięciami zgodnie z obowiązującymi procedurami
  • Przygotowuje i prowadzi szkolenia kaskadowe w celu przekazania zdobytej wiedzy pozostałym pracownikom

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość obowiązujących przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej
  • Dobra znajomość obsługi komputera
  • Komunikatywność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność prostego i precyzyjnego formułowania odpowiedzi
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość Nomenklatury Scalonej (CN), przepisów o statystyce publicznej oraz zasad klasyfikacji
  • Znajomość przepisów z zakresu wiążących informacji stawkowych i postępowań podatkowych
  • Dobra znajomość edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Umiejętność analitycznego myślenia i formułowania wniosków
  • Kreatywność, umiejętność argumentowania
  • Rzetelność
  • Odpowiedzialność