Oferta przeniesiona do archiwum

Krajowa Informacja Skarbowa
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Asystent
Miejsce pracy: Bielsko-Biała
Ogłoszenie o naborze Nr 45226

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie, kontakt telefoniczny z klientem zewnętrznym, używanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Praca w budynku V piętrowym. Przestrzeń pracy KIS: parter, IV i V piętro. Budynek wyposażony w dźwig osobowy oraz platformę dla osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku (wejście główne). Oświetlenie sztuczne i naturalne. Węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku – parter budynku. Miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej przed budynkiem. Budynek i stanowisko pracy nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych: niewidomych, głuchoniemych.

Zakres zadań

  • przyjmowanie, wstępne sprawdzanie zawartości, ewidencjonowanie w systemie komputerowym, skanowanie, dekretowanie na kancelarie delegatur KIS lub komórki podlegające bezpośrednio Dyrektorowi KIS oraz przekazywanie dokumentów papierowych do składu chronologicznego lub przygotowywanie do przekazania do komórek organizacyjnych w celu zapewnienia nadzoru nad korespondencją wpływającą do jednostki;
  • przygotowywanie korespondencji wychodzącej z Krajowej Informacji Skarbowej do wysyłki w celu zapewnienia zgodności procedury wysyłkowej z obowiązującymi w tym zakresie przepisami Poczty Polskiej, Ordynacji podatkowej oraz Kodeksu postępowania administracyjnego;
  • wykonywanie czynności recepcyjnych w stosunku do interesantów zgłaszających się do kancelarii KIS, w tym wydawanie podległym delegaturom KIS korespondencji przekazywanej bez pośrednictwa Poczty Polskiej w celu zapewnienia bezkosztowego obiegu dokumentów pomiędzy centralą Krajowej Informacji Skarbowej a podległymi jednostkami organizacyjnymi;
  • obsługiwanie elektronicznej skrzynki podawczej e-PUAP, skrzynki poczty elektronicznej kancelarii KIS w celu zapewnienia obsługi dokumentów wpływających do Krajowej Informacji Skarbowej drogą elektroniczną;
  • udzielanie informacji na temat dokumentu, który wpłynął do kancelarii Krajowej Informacji Skarbowej, w celu umożliwienia osobom zainteresowanym kontaktu z pracownikiem komórki, do której zadekretowano dokument;
  • wyszukiwanie dokumentów papierowych w celu wyjaśnienia nieprawidłowości zgłaszanych przez pracowników KIS w składzie chronologicznym,
  • przygotowywanie pism wychodzących w zakresie spraw prowadzonych przez kancelarię.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego

  • umiejętność obsługi podstawowych programów komputerowych,
  • umiejętność obsługi urządzeń wspomagających pracę kancelarii (np. kopiarka, skaner, fax, frankownica),
  • uprzejmość,
  • umiejętność współpracy,
  • sumienność,
  • dokładność,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe