Opis firmy w ogłoszeniu o pracę

Opis firmy w ogłoszeniu o pracę

Przygotowując ogłoszenie rekrutacyjne, pamiętaj, że bardzo istotną częścią składową jest opis firmy. To na jej podstawie bardzo często kandydaci decydują, czy chcą kandydować o posadę, którą oferujesz. W dzisiejszych czasach mało kto decyduje się wysłać aplikację do firmy, o której nic nie wiadomo.

Informacje

Dla większości potencjalnych kandydatów brak informacji o firmie jest podejrzany. Kandydaci, analizując ogłoszenie o pracę, w którym brak choćby podstawowych informacji na temat firmy, zastanawiają się, co kryje się po drugiej stronie. Czy jest to firma godna zaufania? Czy nie ma na swoim koncie jakichś afer? Czy nie ma złych opinii od byłych pracowników? W końcu kandydat nie kupuje kota w worku. Chce mieć jasne i sprecyzowane informacje, u kogo stara się o pracę.

Opis

Opis firmy powinien być pierwszym elementem, który widnieje na górze ogłoszenia. Jest to zazwyczaj krótka informacja o pracodawcy tzn.:

  • nazwa firmy
  • branża, w której działa
  • długość funkcjonowania na rynku
  • sukcesy
  • lokalizacja

Szansa

Daj kandydatowi możliwość sprawdzenia cię w sieci. Zrobienia wywiadu na temat warunków pracy. Sprawdzenia, ile czasu musi poświęcić na dojazd. Być może już sam profil działalności lub renoma firmy, spowoduje, że kandydat zechce wysłać swoją aplikację.

Ważne

Z pozoru mała rzecz, a jednak niesamowicie istotna. Zwiększasz tym samym swoją wiarygodność jako pracodawcy i dajesz szansę kandydatowi na jak najlepsze przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Pracodawca

Dodaj komentarz