motywowanie pracowników

6 niezawodnych sposobów na zmotywowanie pracowników

Większość szefów jest świadoma tego, że pracownik, przed którym nikt nie stawia wyzwań zawodowych, zaczyna się nudzić, a praca staje się dla niego rutyną. Każdy pracodawca musi dobrze zastanowić się nad tym, w jaki sposób chce motywować swoich pracowników. Poniżej znajdziecie skuteczne propozycje:

  1. Pochwały

Dla wielu osób dobre słowo znaczy wiele. Każdy lubi czuć się doceniany, a większość pracowników chce otrzymywać od szefów feedback dotyczący pełnionych obowiązków. Nawet jeżeli pracownik niczym się nie wyróżnia, ale należycie się wywiązuje ze swoich zadań, to nie zaszkodzi go co jakiś czas pochwalić. Każdy chce czuć się szanowany.

  1. Konstruktywna krytyka

Krytyka to tak zwana motywacja negatywna, ale w niektórych przypadkach się sprawdza. Mądry  pracownik chce wiedzieć, co robi źle i jednocześnie jest otwarty na doskonalenie swoich umiejętności. Krytyka pozwala w końcu uniknąć powielania błędów.

  1. Podwyżka

Wynagrodzenie to jeden z elementów ofert pracy w Bielsku-Białej, na który pracownicy zwracają największą uwagę. Dzięki podwyżkom i premiom pracownicy czują się doceniani.

  1. Stabilne warunki zatrudnienia

Stale przedłużane umowy zlecenia nie dają poczucia stabilności. Warto najlepszym pracownikom oferować umowy o pracę na czas nieokreślony. Kandydaci do pracy w Bielsku chcą wiedzieć, że  dzięki zatrudnieniu, będą mogli pozwolić sobie na wymarzone wakacje, kredyt na samochód itd. Poza tym chodzi o samo poczucie bezpieczeństwa.

  1. Rozwój

Niektórych pracowników najlepiej motywują możliwości rozwoju. Osobom, które od lat mają taki sam zakres obowiązków, w końcu zaczyna doskwierać nuda, a stąd niedaleko do wypalenia zawodowego. Nowe wyznawania, szkolenia zewnętrzne lub wewnętrzne, a także awanse, to czynniki, które pozytywnie wpływają na pracowników.

  1. Zaangażowanie

Każdy pracownik chciałby czuć, że jego praca jest naprawdę istotna i przyczynia się do sukcesu firmy. Osoby zaangażowane w realizację ważnych projektów, mają świadomość, że są potrzebne.

Pracodawca