na co pracodawca zwróci uwagę w CV

4 elementy w CV, na które pracodawca zwróci uwagę

Nie ma jednej szkoły, która mówiłaby, jak ma wyglądać idealne CV. Zresztą nie istnieje uniwersalna wersja tego dokumentu, ale są pewne elementy, które powinny się pojawić w każdej aplikacji. Oto one:

  1. Cel zawodowy

Zamieszczenie w CV informacji o celu zawodowym oznacza, że świadomie planujemy karierę. To również informacja dla rekrutera, która pokazuje, że kandydat jest konsekwentny, ambitny i wie, czego oczekuje od pracodawcy. Oczywiście cel zawodowy musi być opisany w życiorysie przez pryzmat stanowiska, na jakie aplikujemy w Bielsku-Białej.

  1. Zdjęcie

Obecnie nie zawsze zdjęcie jest wymagane, zwłaszcza jeżeli mówimy o pracy za granicą. Jednak jeśli pracodawca prosi o zamieszczenie fotografii, to musimy to zrobić. Jak wygląda idealne zdjęcie do CV? Podobnie jak sam dokument aplikacyjny, powinno być dostosowane do stanowiska pracy. Wiele zależy od charakteru pracy, ale osoby, które ubiegają się o etat w urzędzie, banku czy kancelarii prawnej, na pewno muszą pamiętać o formalnym stroju. Kandydaci do pracy w agencji reklamowej czy butiku z odzieżą, mogą sobie pozwolić na bardziej swobodny styl. Najważniejsze pozostaje, aby było to zdjęcie portretowe, wysokiej jakości, na którym wyraźnie widać twarz.

  1. Adresy www

Adresy blogów czy stron internetowych, warto podawać, nawet jeśli nigdy nie pracowaliśmy jako copywriter czy webmaster. Warto zamieszczać w CV odnośniki do naszych realizacji. Nie musi to być nawet strona www. Śmiało, można pokusić się o link do portalu branżowego lub społecznościowego, gdzie znajdują się rekomendacje klientów lub współpracowników.

  1. Podsumowanie zawodowe

To sekcja pomijana przez większość osób poszukujących pracy w Bielsku-Białej. Szkoda, bo tutaj możemy zawrzeć w telegraficznym skrócie, najistotniejsze informacje o naszych sukcesach. To mogą być 3-4 zdania, ale pamiętajmy, że muszą to być same konkrety. Najlepiej, żeby podsumowanie zawodowe nawiązywało do oczekiwań pracodawcy.

CV, Pracownik