błędy popełniane w czasie rozmowy o pracę

4 błędy, które są często popełniane w czasie rozmowy o pracę

Rozmowy o pracę u wielu osób powodują niepotrzebne napięcie. W końcu stres nie jest najlepszym doradcą i zwykle lepiej się prezentujemy, jeśli odczuwamy wewnętrzny spokój. Z pewnością niepotrzebnego zdenerwowania można uniknąć, jeśli wiemy, jakie błędy są najczęściej popełniane podczas rekrutacji. Poniżej znajdziecie zestawienie różnych elementów, które często przekreślają szanse na pracę w Bielsku-Białej.

1. Brak punktualności

Punktualność to podstawa, dzięki której pracodawca może sprawdzić, na kogo może liczyć. Na rekrutacji najlepiej stawić się 5-10 minut wcześniej.

2. Zbyt luźny styl

Nasze zachowanie oraz ubiór w czasie rozmowy kwalifikacyjnej, powinny być dostosowane do charakteru stanowiska, o jakie się ubiegamy. Oczywiście należy odsunąć na bok osobiste historie dotyczące długów czy romansów. Nie bez znaczenia pozostaje styl wypowiedzi. Tutaj niedopuszczalne są wulgaryzmy ani kolokwializmy. Nie jest też w dobrym tonie odbieranie rozmów telefonicznych.

3. Kłamstwa w CV

Ubarwianie CV to niestety dość częsta praktyka, a osoby poszukujące pracy w Bielsku-Białej zazwyczaj mijają się z prawdą, przy określaniu swoich umiejętności językowych oraz doświadczenia zawodowego. Dobry rekruter szybko zweryfikuje zdolności kandydatów, a kłamstwo przekreśli całkowicie szanse na jakikolwiek etat w danej firmie.

4. Krytyka poprzedniego pracodawcy

Nawet jeśli były szef rzeczywiście był despotą i słabo radził sobie z zarządzaniem zespołem, to lepiej unikać krytycznych uwag. W tej kwestii lepiej wypowiadać się neutralnie. Krytyka poprzedniego pracodawcy wskazuje bowiem na brak lojalności kandydata.

Pracownik, Rozmowa kwalifikacyjna