Krajowa Informacja Skarbowa
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Asystent
Miejsce pracy: Bielsko-Biała
Ogłoszenie o naborze Nr 88346

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:

  • stabilną pracę w jednostce administracji publicznej, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • rozwój umiejętności poprzez współpracę z ekspertami w swojej dziedzinie,

  • wynagrodzenie zasadnicze na wskazanym w ogłoszeniu stanowisku nie niższe niż 3.858,69 zł brutto,

  • dodatek za wieloletnią pracę od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,

  • dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”),

  • nagrody jubileuszowe,

  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych,

  • dobra lokalizacja w pobliżu dworca PKP i PKS,

  • ruchomy czas pracy z możliwością rozpoczynania pracy między 7:00 a 8:00,

  • otwartą i przyjazną atmosferę w pracy,

  • pakiet socjalny: m.in. dofinansowanie do wypoczynku pracownika i jego dzieci, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,

  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na życie i zdrowie,

  • możliwość przystąpienia do Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej,

  • możliwość udziału w zawodach sportowych i rajdach organizowanych przez Krajową Administrację Skarbową.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno–biurowa,

  • praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu,

  • podstawowe wyposażenie na stanowisku to: komputer, telefon, drukarka, kserokopiarka, niszczarka do dokumentów.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca w budynku III piętrowym,

  • budynek nie jest wyposażony w dźwig osobowy ani platformę dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku,

  • wejście główne posiada podjazd zewnętrzny i wewnętrzny dla osób niepełnosprawnych,

  • węzeł sanitarny przystosowany do  potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózku – parter budynku,

  • miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej,

  • budynek i stanowisko pracy nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych niewidomych i głuchoniemych.

Zakres zadań

  • prowadzi w pierwszej instancji postępowania w sprawach dotyczących wiążących informacji stawkowych (WIS), w tym przygotowuje projekty pism i decyzji na potrzeby opodatkowania podatkiem od towarów i usług dostaw towarów, importu towarów, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów albo świadczenia usług,
  • opracowuje interpretacje przepisów dotyczących niepodatkowych należności budżetowych w indywidualnych sprawach w celu udzielenia odpowiedzi na wnioski zainteresowanych,
  • prowadzi rejestr spraw przy użyciu programu komputerowego wspomagającego obieg dokumentów,
  • współpracuje z instytucjami naukowymi, laboratoriami i innymi placówkami badawczymi oraz opracowuje projekty zleceń badań i analiz w celu ustalenia właściwej klasyfikacji na potrzeby wydawania wiążących informacji stawkowych,
  • opracowuje projekty pism w zakresie zmian i uchyleń wydanych WIS,
  • opracowuje odpowiedzi na środki odwoławcze w tym skargi na wydane interpretacje indywidualne kierowane do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w celu obrony zaskarżonego rozstrzygnięcia,
  • przygotowuje wystąpienia o zajęcie stanowiska w zakresie zagadnień związanych z wydawanymi rozstrzygnięciami zgodnie z obowiązującymi procedurami,
  • przygotowuje i prowadzi szkolenia kaskadowe w celu przekazania zdobytej wiedzy pozostałym pracownikom.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość obowiązujących przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej,
  • dobra znajomość obsługi komputera,
  • komunikatywność,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność prostego i precyzyjnego formułowania odpowiedzi,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość Nomenklatury Scalonej (CN), przepisów o statystyce publicznej oraz zasad klasyfikacji,
  • znajomość przepisów z zakresu wiążących informacji stawkowych i postępowań podatkowych,
  • dobra znajomość edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność analitycznego myślenia i formułowania wniosków,
  • kreatywność, umiejętność argumentowania,
  • rzetelność,
  • odpowiedzialność.